מעקה למדרגות וחלון בלגי

מעקה למדרגות

מעקה למדרגות הוא הכרחי בכל בית או מבנה בו יש מדרגות, שכן עלייה במדרגות ללא מעקה יכולה להיות מסוכנת במקרים של נפילה, כאשר אין שום דבר להיתמך או להישען עליו.
מעקה למדרגות נעשה פעמים רבות במסגרייה, שם העבודה נעשית באופן מקצועי עם הכלים והמכשירים המתאימים לעבודה.
אנו רואים בעיקר מעקי אלומיניום באזורי תעשייה, שכן אזורים אלה מאופיינים במראה מודרני וחדשני ונעשה שימוש רב במתכות מסוגים שונים.
בטירות ובמבנים היסטוריים רבות ברחבי העולם ניתן לראות מעקה למדרגות בצורת ספירלה, שכן מעקים אלה היו פופלריים יותר בזמנים אלה והם נשמרו עד היום.
כאשר מתקינים מעקה למדרגות יש לדאוג כי מתקינים את המעקה על פי תו התקן, על מנת שהמעקה יישאר יציב וחזק ולא יתפרק כעבור זמן מה.
אדריכלים מתכננים התקנת מעקה מדרגות לפי צורת הבית או המבנה ומתאימים את מעקה המדרגות לעיצוב הכולל של המקום, שכן זהו חלק בלתי נפרד מהבית ויש לשלבו בצורה אידיאלית עם העיצוב.

חלון בלגי

חלון בלגי הוא חלון המיוצר מחומר מתכתי מסוים, באם זה ברזל, אלומיניום או נירוסטה, החלון הבלגי הוא חלון מתכתי ונפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות.
ניתן לראות חלונות בלגיים רבים, שכן חלק מהעיצוב המודרני והחדיש כולל בתוכו מראה מתועש ומתכתי והחלון הבלגי נותן מענה טוב לכך.
מעצבי פנים רבים מעדיפים לעצב את הבית או המשרד בסגנון ייחודי ומסוגנן ולשם כך הם גם בוחרים בחלון הבלגי שמשדרג את פני המקום ומוסיף לו יוקרה רבה. באותה הזדמנות ניתן לבצע גם איטום בסנפלינג.
החלון הבלגי הפך לפופולרי בשנים האחרונות, לא רק בגלל העיצוב המרשים שהוא מעניק אלא גם בגלל העמידות שלו והעובדה כי הוא מחזיק מעמד למשך זמן רב.
חלון בלגי עשוי ממתכת אמנם אך עדיין המראה של החלון הוא עדין ואסתטי יותר, בעיקר בגלל החיתוך הדק של זכוכית החלון המעניקה מראה נקי יותר.
לאחרונה נעשה מעבר מחלון בלגי העשוי ממתכת לחלון בלגי העשוי מאלומיניום, בעיקר בגלל נוחות העיצוב הטמונה באלומיניום, כמו כן התחזוקה הקלה שחומר זה מצריך.