מעקה זכוכית וויטראז

מעקה זכוכית

השימוש במעקה זכוכית הוא רחב ומגוון, ניתן להתקין מעקים אלה בבית, בחדר המדרגות, במרפסת וגם בבריכה, כמו כן במשרדים, בתי מלון, מסעדות ועוד.
המחיר של מעקה זכוכית נע בטווח רחב של מחירים, תלוי באיכות וטיב החומרים, ברמת הגימור, בעובי הזכוכית וכן הלאה.
יש לדאוג כי בהתקנת מעקה זכוכית עושים זאת לפי תקן איכות ובטיחות, בעיקר בבתים בהם יש ילדים קטנים שעלולים להיפצע באם המעקה לא יותקן כהלכה או עם זכוכית דקה וניתנת לניפוץ בקלות.
ההבדל העיקרי בין מעקה מזכוכית לבין מעקה מעץ הוא ברמת העמידות והחוזק שלהם, שכן מעקה מזכוכית עמיד יותר ומחזיק לאורך שנים לעומת מעקה מעץ שפגיע יותר לזקי מזג אוויר ובלאי.
חשוב להיעזר בבעל מקצוע אמין ומקצועי כאשר מתקינים מעקה זכוכית, שכן ישנם בעלי מקצוע שאינם מתמחים במעקים אלה ועלולים לגרום לנזקים בטווח הארוך.
טרנד חדש למעקה זכוכית הוא מעקה זכוכית בסגנון ויקטוריאני, המאופיין ברמות גימור פשוטות ואלגנטיות, עם תומכי מעקה ממתכת, מה שמקנה לבית או למשרד מראה נקי ואסתטי.

ויטראז

ויטראז מוגדרת כאמנות המשלבת עבודת זכוכית וזגגות וניתן למצוא ויטראזים במקומות כמו בתי כנסת, מקדשים, מבנים היסטוריים, ספריות או בתים פרטיים ברחבי העולם וגם. מומלץ לבצע גם בדיקה של זיפות גגות מחירים.
מעצבי פנים ממליצים כיום לשלב את הויטראז בעיצוב הכולל של הבית, בעיקר לאנשים המבקשים לשלב מימדים אומנותיים כאשר הם מעצבים.
כלי העבודה שיש להשתמש בהם ביצירת הויטראז הם לרוב יכללו חותך זכוכית, שובר זכוכית, צבעים מיוחדים לצביעת הזכוכית, מלחם ואף תנור.
לא כל אחד יכול ליתור ויטראז והעבודה על היצירה היא פיזית וקשה עם תנאי חום כבדים, שכן היצירה משלבת גם עבודה רבה עם תנור.
מחיר הויטראז יכול להיות יקר מאד, שכן מדובר בעבודה מורכבת, הדורשת דיוק רב ותשומת לב רבה על הפרטים הקטנים, כמו כן מחיר היצירה תלוי ברמת הגימור ובאיכות החומרים בהם יש שימוש.
ניתן לראות כי נעשה שימוש רב בויטראז פיוזינג, זהו ויטראז המשלב בעבודת היצירה עבודת התכה בתנור חם ובטמפרטורות גבוהות ומביא לשילוב מרהיב של צבעים.