משכנתא חוץ בנקאית – במה מדובר והאם זה משתלם לנו?

במשך שנים רבות, הנחת היסוד של מרבית הישראלים היתה, אם רוצים לרכוש נכס, אזי שיש לקחת משכנתא ולשם כך צריך לפנות לבנק שלהם. זה המקום היחידי שיכול להלוות להם כסף בהלוואה לטווח ארוך שתשמש אותם לביצוע העסקה.

עם השנים השתנתה התמונה, בעולם הלוואות והמימון בכלל ובפרט בעולם המשכנתאות. היום מי שרוצה לקבל משכנתא, לא חייב בהכרח לפנות לבנק שלו אלא הוא יכול לעשות זאת דרך גורמים אחרים, חוץ בנקאיים.

משכנתא חוץ בנקאית היא מאוד מקובלת היום, הן בזכות העובדה שישנם הרבה מאוד גורמים המספקים הלוואות מסוג זה, חברות מימון, חברות אשראי וחברות אחרות שמתעסקות בתחום, והן בזכות כך שישנם גורמים לא מעטים שאינם יכולים לפנות לבנק לקבל משכנתא מסיבות שונות, לכן הם פונים אל גורמים חוץ בנקאיים לשם לכך.

לפני שנסביר מה זו משכנתא חוץ בנקאית, מדוע היא משתלמת לנו ומי יכול לעשות בה שימוש, חשוב לציין, שמשכנתאות חוץ בנקאיות מסופקות על ידי חברות וגורמים שונים, ואנחנו יכולים לבורר מתוכם את הגורם הרלוונטי עבורנו, בין אם זה על פי תנאים ובין אם זה על פי מאפיינים אחרים. אין ספק שכל הנושא של הלוואות חוץ בנקאיות מגדיל את השוק ופותח בפנינו אופציות מגוונות יותר ממה שהכרנו בעבר.

מה זו משכנתא חוץ בנקאית ואיך אפשר לקבל אותה?

משכנתא חוץ בנקאית היא משכנתא שניתנת על ידי גורמים פרטיים, חברות שאינן בנקים. מדובר, כאמור, על חברות אשראי, חברות ביטוח, חברות מימון וגורמים אחרים. עם השנים אנחנו יכולים לראות יותר ויותר גורמים שנכנסים לתחום הזה ומציעים אפשרויות של הלוואות חוץ בנקאיות באופן כללי ובפרט בתחום של משכנתאות.

ההבדל בין משכנתא חוץ בנקאית למשכנתא רגילה, בא לידי ביטוי בעיקר בכל מה שקשור לתנאים. בנקים מחוייבים למדיניות של בנק ישראל ולתנאים שנקבעים על ידי גורמים ממשלתיים שונים, מתוך הבנה שמדובר בגוף ציבורי (אפילו שהוא מוחזק באופן חלקי על ידי ידיים פרטיות) אשר מחזיק בכספי ציבור ולכן עליו להישמר ולנקוט מדיניות שמרנית. לכן הוא צריך להציב תנאים מאוד קשיחים בפני כל מי שמבקש לקחת משכנתא או הלוואה אחרת. לעומת זאת גופים חוץ בנקאיים, אינם מחויבים לכך.

אנחנו יכולים לקחת משכנתא חוץ בנקאית, אם נפנה אל אותם גורמים, נבחן את התנאים ונחליט האם הם מתאימים לנו. במקרים רבים, היכולת לקבל משכנתא תהיה קלה אך הדרישות יהיו משמעותיות יותר, מתוך כוונה של הגורם המממן, לשמור על ההשקעה שלו.

למי זה יכול להתאים?

משכנתא חוץ בנקאית יכולה לעזור לכל אחד, ובפרט למי שמתקשה לקבל משכנתא מהבנק. מאחר והתנאים לנטילת משכנתא אצל גורמים חוץ בנקאיים הם יותר גמישים, אזי שבמקרים רבים הרבה יותר פשוט וקל לקבל משכנתא בצורה כזו.

למשל, אם מדובר על אנשים שהבנקים מסרבים לתת להם משכנתא או גורמים שהבנק מציב בפניהם דרישות משמעותיות המקשות עליהם.

 

 

מה ההבדל בין עוסק פטור לעוסק מורשה?

הקמת עסק כרוכה במגוון החלטות, אחת מהן היא בחירת סוג הרישום הנכון לפעילות העסקית שלכם. ייתכן שאתם שוקלים להפוך לעוסק פטור או לעוסק מורשה, כאשר לכל אחד מהם יש את הכללים שלו, במיוחד בכל הנוגע לחובות מע"מ. בחירה זו משפיעה באופן משמעותי על אופן הטיפול במיסים, ההתמודדות עם ניירת ולבסוף, האופן שבו העסק שלכם מוכר מבחינה משפטית. בין אם אתם נוטים לפשטות של מעמד עוסק פטור או שוקלים את היכולות הרחבות יותר של עוסק מורשה, הבנת הניואנסים בין השניים היא קריטית.

קרא עוד »
מדוע חוזה עבודה חיוני לפרילנסרים?

עבודה כפרילנסר היא מצב עבודה שבו יחידים מציעים את כישוריהם ושירותיהם ללקוחות שונים במקום להיות מועסקים על ידי חברה אחת. הסדר עבודה גמיש זה מאפשר לפרילנסרים לעבוד על מספר פרויקטים עבור לקוחות שונים, לעתים קרובות מרחוק. המשיכה בעבודה כפרילנסר טמונה בגמישות שלה.

קרא עוד »
מהפכה בהרפתקאות הרכיבה שלך: לשחרר את הכוח של מנשא אופניים לשלושה זוגות

כשזה מגיע להרפתקאות רכיבה על אופניים, הציוד הנכון יכול לעשות את כל ההבדל. בין אם אתה רוכב אופניים מקצועי או חובב מזדמן, מנשא אופניים שיכול להכיל שלושה זוגות יכול באמת לחולל מהפכה בחוויית הרכיבה שלך. לא רק שהוא מספק מקום רב לאופניים מרובים, אלא הוא גם מציע מגוון יתרונות שישפרו את הרפתקאות הרכיבה שלך בדרכים שלא חשבתם שאפשרות.

קרא עוד »
מיטות קומותיים במבצע – מה חשוב לדעת לפני קנייה

האם אתה מחפש את מיטת הקומותיים המושלמת עבור הילדים שלך? אל תחפש עוד! חיפשנו את השוק כדי להביא לכם את מיטות הקומותיים הטובות ביותר במבצע היום. בין אם יש לך מקום מוגבל או פשוט רוצה להוסיף נופך של כיף לחדר השינה של הילדים שלך, מיטות קומותיים הן הבחירה האידיאלית. המשך לקרוא כדי לגלות עוד על המבצעים המדהימים הזמינים וכיצד לבחור את מיטת הקומותיים המושלמת לצרכים שלך.

קרא עוד »
אל תעצרו כאן
יש עוד מה לגלות
יועץ קידום אתרים

יועץ SEO הוא איש מקצוע שעוזר לחברות לשפר את הנראות המקוונת שלהן על ידי יישום אסטרטגיות אופטימיזציה למנועי חיפוש. הם עוזרים לחברות להגדיל את דירוג

קרא עוד »
כללי צרכנות

אנחנו ניתן לכם דעות והצעות שונות בתחום הצרכנות כדי שתוכלו להמשיך בקנייה בטוחה ולהיות צרכנים חכמים בדרך , ההצעה הראשונה היא תמיד לבדוק את מה שאתם קונים אצל חבריןם או אחרים אולי המוצר שאתם רוצים לא באמת יוכל להתאים לכם זה שהוא נראה נכון ומתאים לא אומר שהוא באמת מתאים ואת זה תצטרכו לבדוק עם אחד החברים שלכם או מישו שאתם יודעים שמשתמש במוצר ויוכל לענות על השאלות שלכם

קרא עוד »