מידע על נפטר – לקבל את כל המידע הנדרש

אנשים שמאבדים את יקיריהם, בין אם זה הורים, בן או בת זוג, אחים ואחיות, ילדים, מעוניינים לקבל את כל המידע הרלוונטי עליהם, לא רק באספקט האישי אלא גם באספקטים נוספים. למשל באספקט הכספי, בין אם מדובר בחשבונות בנק, מוצרים פנסיונים, מוצרים פיננסים ועוד.

מידע זה יכול לעזור, בשביל שיהיה ניתן למשוך את הכספים ולהעביר אותם ליורשים שלהם. אם המנוח או המנוחה, לא השאירו מסמך מסודר בנושא, אזי שיש צורך לעשות עבודת מחקר שתאפשר לאתר את כל המקורות בהם יש כסף, ולהחליט כיצד לנהוג איתו. אחרת הכסף ישכב מבלי שיעשה בו שימוש, זה יהיה הפסד כספי לחינם.

משרד האוצר הקים אתר שמספק מידע על נפטר בכל מה שקשור להיבט הכספי. האתר מספק מידע מלא על ביטוחים, חשבונות בנק ותוכניות אחרות אשר אנשים מחזיקים, וביניהם גם אנשים שנפטרו. ההנחה היא שבישראל יש אלפי חשבונות בנק, פוליסות ביטוח ותוכניות אחרות אשר שייכות לאנשים שנפטרו ועומדים מבלי שאיש דורש אותם, איש לא מבקש לדעת מה המצב שלהם וייתכן שאף אחד גם לא יודע על קיומם.

כיצד זה עובד בפועל?

בעיקרון, בשביל לקבל מידע על נפטר יש להיכנס לאתר שמשרד האוצר פתח לשם כך. באתר אפשר לקבל את כל המידע הרלוונטי על כל התוכניות, שכן האתר מחובר אל מערכות המידע של חברות ביטוח, בנקים, קרנות פנסיה ועוד. חשוב לומר, המידע מספק את כל התמונה במלואה, מה שיכול להקל על בני המשפחה, מאחר וכך הם לא צריכים לעבור בין גורם אחד לשני, אלא מגיעים אל מקום אחד שמכיל את כל המידע הרלוונטי עבורם.

אחרי זה, כאשר מקבלים את כל המידע על הנפטר, אפשר לבחון אופציה חוקית למשוך את הכספים או לעשות בהם שימוש אחר. סביר להניח שיהיה צורך באישור מעורך דין שאחראי על כל העניין של הירושה והצוואה. אי אפשר לעשות את זה מבלי שמציגים הוכחה שאכן ניתן לעשות זאת באופן חוקי.

למה רלוונטי לאתר תוכניות כאלו?

מלבד העובדה שאין שום סיבה שהתוכניות יישארו פעילות בזמן שבעליהן הלך לעולמו, או שהכסף ימשיך לשכב בתוכנית ולא ייעשה בו שום שימוש, הרי שיש כאן הסבר נוסף. לא פעם, אותן תוכניות שייכות לירושה, הבעיה היא שהנפטר לא משאיר פרטים כיצד להגיע אל התוכנית, מסיבותיו שלו.

ברגע שמאתרים תוכנית כזו או אחרת, אפשר למעשה לממש את הצוואה כלשונה, כפי שהמנוח ביקש, אף על פי שהוא לא השאיר פרטים מלאים לאופי מימושה. לשמחתנו, האתר מאפשר לאתר את כל התוכניות הרלוונטיות, כולל כפילויות של תוכניות ביטוח ועוד, אפשר להחליט כיצד לנהוג איתן, לבטל את מה שלא צריך ולמשוך את הכספים מהיכן שאפשר בשביל לעשות בהם שימוש אחר.

היתרונות בשירותיו של יועץ כלכלי פרטי לניהול פיננסי מוצלח

ניהול כספים יעיל דומה לניווט במים הבוגדניים של הלא נודע – מרגש אך מלא באתגרים בלתי צפויים. בעולם המתפתח ללא הרף, שבו ביטחון כלכלי נראה כמו חלום רחוק עבור רבים, השגת מראית עין של שליטה על עתידו הכלכלי של אדם הפכה להיות בעלת חשיבות עליונה. בתוך הכאוס הזה, האור המנחה של יועץ פיננסי פרטי מאיר בצורה הבהירה ביותר, ומציע לא רק נתיב ליציבות אלא מסע לעבר רווחה פיננסית משגשגת.

קרא עוד »
שירותי ראיית חשבון בראשון לציון: מה לבדוק לפני שמתחילים

מציאת השירותים המקצועיים הנכונים יכולה לעתים קרובות להרגיש כמו ניווט בג'ונגל צפוף ולא ידוע. כשמדובר בהשגת רואה חשבון אמין בראשון לציון, ההימור גבוה עוד יותר. הבחירה שלך משפיעה לא רק על הרווחה הכלכלית שלך, אלא גם על הפעולה החלקה של העסק שלך או עניינים פיסקליים אישיים. תארו לעצמכם את השקט הנפשי שמגיע עם הידיעה שהפקדתם את הכספים שלכם בידי איש מקצוע מוסמך היטב, בעל ביקורות רבות, שמעריך שקיפות ותקשורת ברורה.

קרא עוד »
בניית חלומות: בניית וילה במסגרת זכויות בן ממשיך במושב

היציאה לדרך של בניית וילה במסגרת זכויות בן ממשיך בנחלה היא מסע מלא הבטחה ופוטנציאל. ההזדמנות הייחודית הזו, השמורה לבני ממשיכים במושבים, אינה רק בניית בית; היא יצירת מורשת אישית על הקרקע שהוקצתה למשפחה. היא כרוכה בשילוב של זכויות ירושה מסורתיות ובנייה מודרנית, ומציעה דרך ליצור סביבת מגורים ייחודית.

קרא עוד »
ממחסור לשפע: ניצחון החקלאות הישראלית

סיפורה של החקלאות הישראלית הוא סיפור מרתק של טרנספורמציה ועמידות. בעבר, החקלאות הישראלית התמודדה עם תנאים קשים כמו מחסור במים, אקלים קיצוני ואתגרים גיאופוליטיים, אך כיום היא מהווה דוגמה עולמית ליצירתיות טכנולוגית ופרקטיקות בנות-קיימא. מאמר זה צולל אל המסע ההיסטורי מאז ועד היום. קראו

קרא עוד »
אל תעצרו כאן
יש עוד מה לגלות
בחירת המסנן המושלם עבור תמי 4 שלך: מדריך מקיף

כשזה מגיע לשמירה על תפעול התמי 4 שלך במיטבו, בחירת המסנן הנכון היא קריטית. עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות, זה יכול להיות מכריע למצוא את האפשרות המושלמת. במדריך המקיף הזה, נחקור את המסננים השונים לתמי 4 ונעזור לך לקבל החלטה מושכלת לצרכיך.

קרא עוד »