מידע על נפטר – לקבל את כל המידע הנדרש

אנשים שמאבדים את יקיריהם, בין אם זה הורים, בן או בת זוג, אחים ואחיות, ילדים, מעוניינים לקבל את כל המידע הרלוונטי עליהם, לא רק באספקט האישי אלא גם באספקטים נוספים. למשל באספקט הכספי, בין אם מדובר בחשבונות בנק, מוצרים פנסיונים, מוצרים פיננסים ועוד.

מידע זה יכול לעזור, בשביל שיהיה ניתן למשוך את הכספים ולהעביר אותם ליורשים שלהם. אם המנוח או המנוחה, לא השאירו מסמך מסודר בנושא, אזי שיש צורך לעשות עבודת מחקר שתאפשר לאתר את כל המקורות בהם יש כסף, ולהחליט כיצד לנהוג איתו. אחרת הכסף ישכב מבלי שיעשה בו שימוש, זה יהיה הפסד כספי לחינם.

משרד האוצר הקים אתר שמספק מידע על נפטר בכל מה שקשור להיבט הכספי. האתר מספק מידע מלא על ביטוחים, חשבונות בנק ותוכניות אחרות אשר אנשים מחזיקים, וביניהם גם אנשים שנפטרו. ההנחה היא שבישראל יש אלפי חשבונות בנק, פוליסות ביטוח ותוכניות אחרות אשר שייכות לאנשים שנפטרו ועומדים מבלי שאיש דורש אותם, איש לא מבקש לדעת מה המצב שלהם וייתכן שאף אחד גם לא יודע על קיומם.

כיצד זה עובד בפועל?

בעיקרון, בשביל לקבל מידע על נפטר יש להיכנס לאתר שמשרד האוצר פתח לשם כך. באתר אפשר לקבל את כל המידע הרלוונטי על כל התוכניות, שכן האתר מחובר אל מערכות המידע של חברות ביטוח, בנקים, קרנות פנסיה ועוד. חשוב לומר, המידע מספק את כל התמונה במלואה, מה שיכול להקל על בני המשפחה, מאחר וכך הם לא צריכים לעבור בין גורם אחד לשני, אלא מגיעים אל מקום אחד שמכיל את כל המידע הרלוונטי עבורם.

אחרי זה, כאשר מקבלים את כל המידע על הנפטר, אפשר לבחון אופציה חוקית למשוך את הכספים או לעשות בהם שימוש אחר. סביר להניח שיהיה צורך באישור מעורך דין שאחראי על כל העניין של הירושה והצוואה. אי אפשר לעשות את זה מבלי שמציגים הוכחה שאכן ניתן לעשות זאת באופן חוקי.

למה רלוונטי לאתר תוכניות כאלו?

מלבד העובדה שאין שום סיבה שהתוכניות יישארו פעילות בזמן שבעליהן הלך לעולמו, או שהכסף ימשיך לשכב בתוכנית ולא ייעשה בו שום שימוש, הרי שיש כאן הסבר נוסף. לא פעם, אותן תוכניות שייכות לירושה, הבעיה היא שהנפטר לא משאיר פרטים כיצד להגיע אל התוכנית, מסיבותיו שלו.

ברגע שמאתרים תוכנית כזו או אחרת, אפשר למעשה לממש את הצוואה כלשונה, כפי שהמנוח ביקש, אף על פי שהוא לא השאיר פרטים מלאים לאופי מימושה. לשמחתנו, האתר מאפשר לאתר את כל התוכניות הרלוונטיות, כולל כפילויות של תוכניות ביטוח ועוד, אפשר להחליט כיצד לנהוג איתן, לבטל את מה שלא צריך ולמשוך את הכספים מהיכן שאפשר בשביל לעשות בהם שימוש אחר.

מה ההבדל בין עוסק פטור לעוסק מורשה?

הקמת עסק כרוכה במגוון החלטות, אחת מהן היא בחירת סוג הרישום הנכון לפעילות העסקית שלכם. ייתכן שאתם שוקלים להפוך לעוסק פטור או לעוסק מורשה, כאשר לכל אחד מהם יש את הכללים שלו, במיוחד בכל הנוגע לחובות מע"מ. בחירה זו משפיעה באופן משמעותי על אופן הטיפול במיסים, ההתמודדות עם ניירת ולבסוף, האופן שבו העסק שלכם מוכר מבחינה משפטית. בין אם אתם נוטים לפשטות של מעמד עוסק פטור או שוקלים את היכולות הרחבות יותר של עוסק מורשה, הבנת הניואנסים בין השניים היא קריטית.

קרא עוד »
מדוע חוזה עבודה חיוני לפרילנסרים?

עבודה כפרילנסר היא מצב עבודה שבו יחידים מציעים את כישוריהם ושירותיהם ללקוחות שונים במקום להיות מועסקים על ידי חברה אחת. הסדר עבודה גמיש זה מאפשר לפרילנסרים לעבוד על מספר פרויקטים עבור לקוחות שונים, לעתים קרובות מרחוק. המשיכה בעבודה כפרילנסר טמונה בגמישות שלה.

קרא עוד »
מהפכה בהרפתקאות הרכיבה שלך: לשחרר את הכוח של מנשא אופניים לשלושה זוגות

כשזה מגיע להרפתקאות רכיבה על אופניים, הציוד הנכון יכול לעשות את כל ההבדל. בין אם אתה רוכב אופניים מקצועי או חובב מזדמן, מנשא אופניים שיכול להכיל שלושה זוגות יכול באמת לחולל מהפכה בחוויית הרכיבה שלך. לא רק שהוא מספק מקום רב לאופניים מרובים, אלא הוא גם מציע מגוון יתרונות שישפרו את הרפתקאות הרכיבה שלך בדרכים שלא חשבתם שאפשרות.

קרא עוד »
מיטות קומותיים במבצע – מה חשוב לדעת לפני קנייה

האם אתה מחפש את מיטת הקומותיים המושלמת עבור הילדים שלך? אל תחפש עוד! חיפשנו את השוק כדי להביא לכם את מיטות הקומותיים הטובות ביותר במבצע היום. בין אם יש לך מקום מוגבל או פשוט רוצה להוסיף נופך של כיף לחדר השינה של הילדים שלך, מיטות קומותיים הן הבחירה האידיאלית. המשך לקרוא כדי לגלות עוד על המבצעים המדהימים הזמינים וכיצד לבחור את מיטת הקומותיים המושלמת לצרכים שלך.

קרא עוד »
אל תעצרו כאן
יש עוד מה לגלות
מה זה ניכיון?

ניכיון צ'קים הינו כלי אשראי נפוץ במגזר העסקי, כאשר מדובר בפעולה שבה מקבלים כסף מזומן במיידי תמורה לצ'ק דחוי בתמורה לריבית לזמן מועד הפירעון של

קרא עוד »