מה זה ניכיון?

ניכיון צ'קים הינו כלי אשראי נפוץ במגזר העסקי, כאשר מדובר בפעולה שבה מקבלים כסף מזומן במיידי תמורה לצ'ק דחוי בתמורה לריבית לזמן מועד הפירעון של הצ'ק, אשר משתנה בהתאם למועד הפירעון- ככל שהוא רחוק יותר, העמלות גבוהות יותר. מדובר על פעולה נפוצה ומקובלת מאד בקרב בעלי עסקים שהרבה פעמים צריכים כסף מזומן במיידי לביצוע תשלומים שוטפים אך הם "תקועים" עם צ'קים דחויים שקיבלו מלקוחות עבור השירותים שהעניקו להם.

 

למי השירות מיועד

שירות של ניכיון שיקים ניתן על ידי הרבה חברות שמתמחות בתחום, כמו בית מאור והוא מיועד גם לאנשים פרטיים וגם בעלי עסקים קטנים או תאגידים וחברות גדולות שהמשותף לכולם הוא הצורך לתזרים מזומנים באופן שוטף כדי שהעסק יצליח להתכלכל וגם כדי לאפשר קניית סחורות ותשלום לספקים ועובדים מבלי להיות בחובות או לפרוע בטחונות.

נותני השירות

שירות ניכיון צ'קים נמצא תחת הפיקוח של בנק ישראל וניתן ברובו (80%) על ידי הבנקים. יתר ה 20% שנותנים את השירות הם: חברות בורסאיות לניכיון צ'קים, חברות מימון חוץ בנקאיות, חברות ביטוח וחלפנים מורשים מטעם הממשלה שנמצאים תחת פיקוח של משרד האוצר כדי למנוע הלבנת הון. בניגוד לטענה הרווחת שהשירות שייך לשוק האפור, ניתן למצוא היום עשרות אלפים של עסקים שנעזרים בשירות כל שנה כפתרון אשראי זול ואטרקטיבי (לעומת מסגרת אשראי).

כיצד שירות ניכיון צ'קים מתבצע בפועל

ההליך מתבצע בין בעלי העסקים שמוסרים את הצ'ק לבין חברות הניכיון השונות, כאשר על בעלי העסקים לשלם לחברות הניכיון עמלה אשר נקבעת מראש. בעלי העסקים נדרשים להציג בטחונות וערבויות ובנוסף, עליהם נטל ההוכחה שמי שחתום על הצ'ק אינו בעל עבר פלילי. בנוסף, צריך להוכיח שהצ'ק סחיר כדי שחברות הניכיון יוכלו להשתמש בו לאחר הפירעון.

מתוך חברות הניכיון שיש היום בשוק, חברת בית מאור, אשר נוסדה ב 1996 מובילה את התחום בישראל ומספקת את השירות לאלפים של לקוחות פעילים יחד עם שירות שליחים מהיר ובחינם (ללקוחות בלבד ובאיזור המרכז). עיקר פעילות החברה מתרכזת בניכיון צ'קים ומט"ח (המרה ורכישה).

 

מידע נוסף על ניכיון שיקים והמרות מט"ח לחצו כאן

 

 

 

מה ההבדל בין עוסק פטור לעוסק מורשה?

הקמת עסק כרוכה במגוון החלטות, אחת מהן היא בחירת סוג הרישום הנכון לפעילות העסקית שלכם. ייתכן שאתם שוקלים להפוך לעוסק פטור או לעוסק מורשה, כאשר לכל אחד מהם יש את הכללים שלו, במיוחד בכל הנוגע לחובות מע"מ. בחירה זו משפיעה באופן משמעותי על אופן הטיפול במיסים, ההתמודדות עם ניירת ולבסוף, האופן שבו העסק שלכם מוכר מבחינה משפטית. בין אם אתם נוטים לפשטות של מעמד עוסק פטור או שוקלים את היכולות הרחבות יותר של עוסק מורשה, הבנת הניואנסים בין השניים היא קריטית.

קרא עוד »
מדוע חוזה עבודה חיוני לפרילנסרים?

עבודה כפרילנסר היא מצב עבודה שבו יחידים מציעים את כישוריהם ושירותיהם ללקוחות שונים במקום להיות מועסקים על ידי חברה אחת. הסדר עבודה גמיש זה מאפשר לפרילנסרים לעבוד על מספר פרויקטים עבור לקוחות שונים, לעתים קרובות מרחוק. המשיכה בעבודה כפרילנסר טמונה בגמישות שלה.

קרא עוד »
מהפכה בהרפתקאות הרכיבה שלך: לשחרר את הכוח של מנשא אופניים לשלושה זוגות

כשזה מגיע להרפתקאות רכיבה על אופניים, הציוד הנכון יכול לעשות את כל ההבדל. בין אם אתה רוכב אופניים מקצועי או חובב מזדמן, מנשא אופניים שיכול להכיל שלושה זוגות יכול באמת לחולל מהפכה בחוויית הרכיבה שלך. לא רק שהוא מספק מקום רב לאופניים מרובים, אלא הוא גם מציע מגוון יתרונות שישפרו את הרפתקאות הרכיבה שלך בדרכים שלא חשבתם שאפשרות.

קרא עוד »
מיטות קומותיים במבצע – מה חשוב לדעת לפני קנייה

האם אתה מחפש את מיטת הקומותיים המושלמת עבור הילדים שלך? אל תחפש עוד! חיפשנו את השוק כדי להביא לכם את מיטות הקומותיים הטובות ביותר במבצע היום. בין אם יש לך מקום מוגבל או פשוט רוצה להוסיף נופך של כיף לחדר השינה של הילדים שלך, מיטות קומותיים הן הבחירה האידיאלית. המשך לקרוא כדי לגלות עוד על המבצעים המדהימים הזמינים וכיצד לבחור את מיטת הקומותיים המושלמת לצרכים שלך.

קרא עוד »
אל תעצרו כאן
יש עוד מה לגלות