מה זה ניכיון?

ניכיון צ'קים הינו כלי אשראי נפוץ במגזר העסקי, כאשר מדובר בפעולה שבה מקבלים כסף מזומן במיידי תמורה לצ'ק דחוי בתמורה לריבית לזמן מועד הפירעון של הצ'ק, אשר משתנה בהתאם למועד הפירעון- ככל שהוא רחוק יותר, העמלות גבוהות יותר. מדובר על פעולה נפוצה ומקובלת מאד בקרב בעלי עסקים שהרבה פעמים צריכים כסף מזומן במיידי לביצוע תשלומים שוטפים אך הם "תקועים" עם צ'קים דחויים שקיבלו מלקוחות עבור השירותים שהעניקו להם.

 

למי השירות מיועד

שירות של ניכיון שיקים ניתן על ידי הרבה חברות שמתמחות בתחום, כמו בית מאור והוא מיועד גם לאנשים פרטיים וגם בעלי עסקים קטנים או תאגידים וחברות גדולות שהמשותף לכולם הוא הצורך לתזרים מזומנים באופן שוטף כדי שהעסק יצליח להתכלכל וגם כדי לאפשר קניית סחורות ותשלום לספקים ועובדים מבלי להיות בחובות או לפרוע בטחונות.

נותני השירות

שירות ניכיון צ'קים נמצא תחת הפיקוח של בנק ישראל וניתן ברובו (80%) על ידי הבנקים. יתר ה 20% שנותנים את השירות הם: חברות בורסאיות לניכיון צ'קים, חברות מימון חוץ בנקאיות, חברות ביטוח וחלפנים מורשים מטעם הממשלה שנמצאים תחת פיקוח של משרד האוצר כדי למנוע הלבנת הון. בניגוד לטענה הרווחת שהשירות שייך לשוק האפור, ניתן למצוא היום עשרות אלפים של עסקים שנעזרים בשירות כל שנה כפתרון אשראי זול ואטרקטיבי (לעומת מסגרת אשראי).

כיצד שירות ניכיון צ'קים מתבצע בפועל

ההליך מתבצע בין בעלי העסקים שמוסרים את הצ'ק לבין חברות הניכיון השונות, כאשר על בעלי העסקים לשלם לחברות הניכיון עמלה אשר נקבעת מראש. בעלי העסקים נדרשים להציג בטחונות וערבויות ובנוסף, עליהם נטל ההוכחה שמי שחתום על הצ'ק אינו בעל עבר פלילי. בנוסף, צריך להוכיח שהצ'ק סחיר כדי שחברות הניכיון יוכלו להשתמש בו לאחר הפירעון.

מתוך חברות הניכיון שיש היום בשוק, חברת בית מאור, אשר נוסדה ב 1996 מובילה את התחום בישראל ומספקת את השירות לאלפים של לקוחות פעילים יחד עם שירות שליחים מהיר ובחינם (ללקוחות בלבד ובאיזור המרכז). עיקר פעילות החברה מתרכזת בניכיון צ'קים ומט"ח (המרה ורכישה).

 

מידע נוסף על ניכיון שיקים והמרות מט"ח לחצו כאן

 

 

 

איך לקדם את העסק לבד?

אחת השאלות הגדולות ביותר שעסקים שואלים את עצמם היא כיצד לקדם את המוצר או השירות שלהם. ישנן דרכים רבות לעשות זאת, אך אחת היעילות ביותר

קרא עוד »

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפול בגלי הלם

טיפול בגלי הלם הוא סוג של טיפול בכאב כרוני. הוא משמש גם בטיפול במחלות אחרות כמו פלנטר פאסייטיס, דלקת מפרקים ניוונית ומצבים דלקתיים אחרים. טיפול

קרא עוד »