מה זה ניכיון?

ניכיון צ'קים הינו כלי אשראי נפוץ במגזר העסקי, כאשר מדובר בפעולה שבה מקבלים כסף מזומן במיידי תמורה לצ'ק דחוי בתמורה לריבית לזמן מועד הפירעון של הצ'ק, אשר משתנה בהתאם למועד הפירעון- ככל שהוא רחוק יותר, העמלות גבוהות יותר. מדובר על פעולה נפוצה ומקובלת מאד בקרב בעלי עסקים שהרבה פעמים צריכים כסף מזומן במיידי לביצוע תשלומים שוטפים אך הם "תקועים" עם צ'קים דחויים שקיבלו מלקוחות עבור השירותים שהעניקו להם.

 

למי השירות מיועד

שירות של ניכיון שיקים ניתן על ידי הרבה חברות שמתמחות בתחום, כמו בית מאור והוא מיועד גם לאנשים פרטיים וגם בעלי עסקים קטנים או תאגידים וחברות גדולות שהמשותף לכולם הוא הצורך לתזרים מזומנים באופן שוטף כדי שהעסק יצליח להתכלכל וגם כדי לאפשר קניית סחורות ותשלום לספקים ועובדים מבלי להיות בחובות או לפרוע בטחונות.

נותני השירות

שירות ניכיון צ'קים נמצא תחת הפיקוח של בנק ישראל וניתן ברובו (80%) על ידי הבנקים. יתר ה 20% שנותנים את השירות הם: חברות בורסאיות לניכיון צ'קים, חברות מימון חוץ בנקאיות, חברות ביטוח וחלפנים מורשים מטעם הממשלה שנמצאים תחת פיקוח של משרד האוצר כדי למנוע הלבנת הון. בניגוד לטענה הרווחת שהשירות שייך לשוק האפור, ניתן למצוא היום עשרות אלפים של עסקים שנעזרים בשירות כל שנה כפתרון אשראי זול ואטרקטיבי (לעומת מסגרת אשראי).

כיצד שירות ניכיון צ'קים מתבצע בפועל

ההליך מתבצע בין בעלי העסקים שמוסרים את הצ'ק לבין חברות הניכיון השונות, כאשר על בעלי העסקים לשלם לחברות הניכיון עמלה אשר נקבעת מראש. בעלי העסקים נדרשים להציג בטחונות וערבויות ובנוסף, עליהם נטל ההוכחה שמי שחתום על הצ'ק אינו בעל עבר פלילי. בנוסף, צריך להוכיח שהצ'ק סחיר כדי שחברות הניכיון יוכלו להשתמש בו לאחר הפירעון.

מתוך חברות הניכיון שיש היום בשוק, חברת בית מאור, אשר נוסדה ב 1996 מובילה את התחום בישראל ומספקת את השירות לאלפים של לקוחות פעילים יחד עם שירות שליחים מהיר ובחינם (ללקוחות בלבד ובאיזור המרכז). עיקר פעילות החברה מתרכזת בניכיון צ'קים ומט"ח (המרה ורכישה).

 

מידע נוסף על ניכיון שיקים והמרות מט"ח לחצו כאן

 

 

 

היתרונות בשירותיו של יועץ כלכלי פרטי לניהול פיננסי מוצלח

ניהול כספים יעיל דומה לניווט במים הבוגדניים של הלא נודע – מרגש אך מלא באתגרים בלתי צפויים. בעולם המתפתח ללא הרף, שבו ביטחון כלכלי נראה כמו חלום רחוק עבור רבים, השגת מראית עין של שליטה על עתידו הכלכלי של אדם הפכה להיות בעלת חשיבות עליונה. בתוך הכאוס הזה, האור המנחה של יועץ פיננסי פרטי מאיר בצורה הבהירה ביותר, ומציע לא רק נתיב ליציבות אלא מסע לעבר רווחה פיננסית משגשגת.

קרא עוד »
שירותי ראיית חשבון בראשון לציון: מה לבדוק לפני שמתחילים

מציאת השירותים המקצועיים הנכונים יכולה לעתים קרובות להרגיש כמו ניווט בג'ונגל צפוף ולא ידוע. כשמדובר בהשגת רואה חשבון אמין בראשון לציון, ההימור גבוה עוד יותר. הבחירה שלך משפיעה לא רק על הרווחה הכלכלית שלך, אלא גם על הפעולה החלקה של העסק שלך או עניינים פיסקליים אישיים. תארו לעצמכם את השקט הנפשי שמגיע עם הידיעה שהפקדתם את הכספים שלכם בידי איש מקצוע מוסמך היטב, בעל ביקורות רבות, שמעריך שקיפות ותקשורת ברורה.

קרא עוד »
בניית חלומות: בניית וילה במסגרת זכויות בן ממשיך במושב

היציאה לדרך של בניית וילה במסגרת זכויות בן ממשיך בנחלה היא מסע מלא הבטחה ופוטנציאל. ההזדמנות הייחודית הזו, השמורה לבני ממשיכים במושבים, אינה רק בניית בית; היא יצירת מורשת אישית על הקרקע שהוקצתה למשפחה. היא כרוכה בשילוב של זכויות ירושה מסורתיות ובנייה מודרנית, ומציעה דרך ליצור סביבת מגורים ייחודית.

קרא עוד »
ממחסור לשפע: ניצחון החקלאות הישראלית

סיפורה של החקלאות הישראלית הוא סיפור מרתק של טרנספורמציה ועמידות. בעבר, החקלאות הישראלית התמודדה עם תנאים קשים כמו מחסור במים, אקלים קיצוני ואתגרים גיאופוליטיים, אך כיום היא מהווה דוגמה עולמית ליצירתיות טכנולוגית ופרקטיקות בנות-קיימא. מאמר זה צולל אל המסע ההיסטורי מאז ועד היום. קראו

קרא עוד »
אל תעצרו כאן
יש עוד מה לגלות
שיפוץ כללי

שיפוץ כללי הוא תהליך לא קל מחד, אבל דבר שיכול לתת לכם סיפוק אדיר מאידך. חישבו על כך, הבית שלנו הוא המקום בו אנו מבלים

קרא עוד »