כיצד מתבצעת בדיקת אגרונום לפני בנייה?

טרם מקבלים היתרי בנייה מסוימים – מתבקשים לבצע בדיקת אגרונום. עם כניסתו לתוקף של תיקון 89 לחוק התו"ב (2009), נדרש לבצע סקר עצים עבור קבלת היתרי בנייה מסוימים – בידי אגרונום, בעבור רבדי העצים הבוגרים הנמצאים בקווי תכנית הבנייה – כמו גם ועד חמישה מטרים מקווי התכנית. בדיקת האגרונום מאפשרת בחינת השטח המתואר לעיל, כמו גם הכנת חוות דעת תכנונית, או/ו קבלת החלטה – באם לתת היתרי בנייה, אשר יש בהם מן הרישיון לכרות, או להעתיק, או לאפשר שימורם של עצים. סקר העצים, שהוא חלק מבדיקת האגרונום טרם קבלת היתרי הבנייה המדוברים – מתבצע על ידי נוהל פקיד היערות – ועל כן יכלול כל מיני מאפיינים, כמו ערך מיץ העץ, מצב בריאותי של העץ,  מקום העץ, חופת העץ, ערך חליפי, אזור שורשים מוגן, זיהוי העץ ותכונותיו – וכן הלאה. 

ברשותנו כתבה שנועדה להכיל כמות מועטה של מילים, על כן לא ניכנס לכל אחד מן המאפיינים הללו, אלא שנציין בזאת שבמסגרת סקר העצים – תיעשה בדיקה של האגרונום, בעבור מאפיינים אלו. ניתן לכלול בדבר את מאפיין ערך מין העץ – כאשר מדובר בעצים, שהם חלק מסקר העצים – המקבלים ציון מסוים. אמנם נשמע משונה לתת מספר וניקוד לעץ, אך לצורך העניין מדובר בניסיון לאמוד כל מיני נתונים עבור הסקר/בדיקה. לצורך העניין, תחת מאפיין זה, מתקבל ניקוד מ-1 עד 5, המהווה מקדם לערך מין העץ. המקדם נקבע על פי תרומת המין, נדירותו, חשיבותו וכיוצא בזה – והמספר משפיע גם על חישוב ערכו הכספי של העץ, וכן הלאה.

לצורך העניין, במסגרת סקר עצים – ייבדק גם מצבו הבריאותי של העץ – שכן דבר זה קובע גם כן את ערכו הכספי של עץ. אמנם לדבר חי אין ערך כספי, אלא שמדובר בתפישה מסוימת של אנשים, לפי ניתן לכמת עצים לכדי סכום כספי מסוים, ואין זה שיקוף של ערכם האמיתי, כמובן. בכל מקרה – הניקוד של מצב בריאות העץ – אותו קבוע אגרונום על סמך בדיקה ויזואלית וחיצונית ועל פי כל מיני מאפיינים לעץ – כמו נטיית גזע העץ, באם ישנם מזיקים ומחלות ועל פי היקף הפגעים והרקבונות – באם קיימים, בעץ. הניקוד נע מאפס עד חמש, כאשר 0 מציין עץ שאינו בחיים ו-5 מציין עץ בריא בהחלט. 

למדד בריאות העץ שימושים נוספים מלבד לקבוע מהו הערך הכספי של העץ, וישנם מאפיינים נוספים במסגרת בדיקת האגרונום – אשר יישקלו במסגרת סקר העצים.

אם כן, זהו כל המידע לעכשיו – תודה על קריאתך.

מה ההבדל בין עוסק פטור לעוסק מורשה?

הקמת עסק כרוכה במגוון החלטות, אחת מהן היא בחירת סוג הרישום הנכון לפעילות העסקית שלכם. ייתכן שאתם שוקלים להפוך לעוסק פטור או לעוסק מורשה, כאשר לכל אחד מהם יש את הכללים שלו, במיוחד בכל הנוגע לחובות מע"מ. בחירה זו משפיעה באופן משמעותי על אופן הטיפול במיסים, ההתמודדות עם ניירת ולבסוף, האופן שבו העסק שלכם מוכר מבחינה משפטית. בין אם אתם נוטים לפשטות של מעמד עוסק פטור או שוקלים את היכולות הרחבות יותר של עוסק מורשה, הבנת הניואנסים בין השניים היא קריטית.

קרא עוד »
מדוע חוזה עבודה חיוני לפרילנסרים?

עבודה כפרילנסר היא מצב עבודה שבו יחידים מציעים את כישוריהם ושירותיהם ללקוחות שונים במקום להיות מועסקים על ידי חברה אחת. הסדר עבודה גמיש זה מאפשר לפרילנסרים לעבוד על מספר פרויקטים עבור לקוחות שונים, לעתים קרובות מרחוק. המשיכה בעבודה כפרילנסר טמונה בגמישות שלה.

קרא עוד »
מהפכה בהרפתקאות הרכיבה שלך: לשחרר את הכוח של מנשא אופניים לשלושה זוגות

כשזה מגיע להרפתקאות רכיבה על אופניים, הציוד הנכון יכול לעשות את כל ההבדל. בין אם אתה רוכב אופניים מקצועי או חובב מזדמן, מנשא אופניים שיכול להכיל שלושה זוגות יכול באמת לחולל מהפכה בחוויית הרכיבה שלך. לא רק שהוא מספק מקום רב לאופניים מרובים, אלא הוא גם מציע מגוון יתרונות שישפרו את הרפתקאות הרכיבה שלך בדרכים שלא חשבתם שאפשרות.

קרא עוד »
מיטות קומותיים במבצע – מה חשוב לדעת לפני קנייה

האם אתה מחפש את מיטת הקומותיים המושלמת עבור הילדים שלך? אל תחפש עוד! חיפשנו את השוק כדי להביא לכם את מיטות הקומותיים הטובות ביותר במבצע היום. בין אם יש לך מקום מוגבל או פשוט רוצה להוסיף נופך של כיף לחדר השינה של הילדים שלך, מיטות קומותיים הן הבחירה האידיאלית. המשך לקרוא כדי לגלות עוד על המבצעים המדהימים הזמינים וכיצד לבחור את מיטת הקומותיים המושלמת לצרכים שלך.

קרא עוד »
אל תעצרו כאן
יש עוד מה לגלות
שיפוץ כללי

שיפוץ כללי הוא תהליך לא קל מחד, אבל דבר שיכול לתת לכם סיפוק אדיר מאידך. חישבו על כך, הבית שלנו הוא המקום בו אנו מבלים

קרא עוד »