ביטוח מחלות קשות – מוצר חובה בכל תיק ביטוח משפחתי

מחלה קשה גוררת עימה התמודדות אדירה לכל אדם ומשפחתו, ובין הקושי הרגשי והמחיר האישי שגובה המחלה מהאדם החולה וממשפחתו, צירוף משבר כלכלי עשוי להביא לקושי עצום בהתמודדויות השונות ואף לחוסר אונים דווקא בשעתה הקשה ביותר של המשפחה.

הליך זה נגרם משילוב הירידה הדרסטית בהכנסות התא המשפחתי, הנגרמות עקב הפסקת עבודתו של החולה, ולרוב של לפחות בן משפחה מבוגר אחד אשר נדרש לטפל בו, להסיע אותו, ולדאוג לכל צרכיו, או לחלופין לממן מטפל סיעודי שעלותו יקרה. זאת, כאשר שאר ההוצאות ממשיכות לרדת, ואף לעיתים עולות דרמטית במקרים הקשים יותר עקב הצרכים הרפואיים והסדרי השמירה על הילדים אשר הם מצרכים. לטובת טיפול בפער שנוצר, נועד הביטוח למחלות קשות.

 

כיצד עובדת הפוליסה של ביטוח מחלות קשות?

ביטוח מחלות קשות מופעל כאשר חס וחלילה חולה אדם באחת מתוך רשימה של עשרות מחלות קשות הנכללות בביטוח, בינהם סוגים שונים של סרטן, סוכרת, דום לב, ומחלות אחרות אשר נחשבות לנפוצות או לנדירות, והשפעתן דרמטית על החולה בהן.

בעת הפעלת הביטוח מועבר סכום כסף בגובה הפיצוי אותו בחר החולה לרכוש מבעוד מועד, סכום הפיצוי עשוי להגיע לכמה מאות אלפי שקלים ואף לחצות את רף שני המיליון, כתלות בגובה הפוליסה והעלות שלה. הסכום מועבר ישירות לחשבון העובר ושוב של האדם המבוטח, וזאת מבלי שיושפע מהסכום שעלה הטיפול בפועל, לצורך עלות ההוצאות הרפואיות.

כלומר – בלי קשר לכיסויים הביטוחיים האחרים, הסכום נכנס לחשבון העובר ושב של המבוטחת או המבוטח, וזאת במטרה להעלים את אותו פער כלכלי אדיר שנוצר בעת שאדם חולה במחלה קשה.

 

מדוע ביטוח מחלות קשות כה חשוב?

כמעט לכל שכירה ושכיר יש ביטוחים שונים אשר מטרתם להגן עלינו בעת אובדן כושר הכנסה, אבטלה, נכות ומצבים דומים להם. אולם, עבור אדם שלא מרוויח סכומים גבוהים, הפיצוי בגין אותם ביטוחים שמחושבים כאחוז מהשכר שהרוויח המבוטח בטרם נפגע, אינו מספיק. על כן ביטוח מחלות קשות, אשר הסכום אותו יקבל מבוטח שחלה והיה מבוטח בו מחושב לפי גובה התשלום שאותו אדם בחר לרכוש, עונה בדיוק על צורך זה של היעדר הכנסות.

כמו כן, היות וביטוח מחלות קשות נכנס כסכום מיידי לחשבון העובר ושב, ניתן להשתמש בו כדי לפצות על הירידה בהכנסות של הסובבים את המבוטח או המבוטחת, שהרי לכל הפחות מבוגר אחד בסביבת מי שחלה במחלה קשה יאלץ לשנות את אורח חייו בצורה דרמטית, ואף בסבירות לא נמוכה להפסיק לעבוד לחלוטין, וזאת כדי לטפל, ולדאוג לצרכיו של החולה במחלה קשה.

בעניין זה, אין זה חשוב אם מדובר בילד החולה במחלה קשה, או במבוגר החולה במחלה קשה, שכן מלבד ההכנסה של המבוטח אשר נפגעה, כאמור אדם מבוגר אחד לפחות בסביבתו יאלץ לשנות את שגרת חייו מקצה לקצה, ובכך יכולים כספי הביטוח למחלות קשות להביא להבדל של שמיים וארץ, בין משפחה אשר נאלצת למרבה הצער לקיים קמפיין למימון המונים ברשתות החברתיות, ולבין משפחה שיכולה בצורה שקטה לקבל סכום כסף משמעותי ובצורה מיידית, וזאת לכל הפחות לתקופת ההסתגלות הראשונה.

 

סיכומו של דבר

במצב של בן או בת משפחה החולים חס וחלילה במחלה קשה, ביטוח מחלות קשות יכול להיות ההבדל בין פניות מלאה לטיפול, ובין ריצה אחר והתנהלות שקל שקל, ואף גיוס תרומות בקמפיין מימון המונים ברשתות החברתיות.

הצורך ברשת בטחון הוא ברור, ויתרונותיו של הביטוח למחלות קשות אשר אינו מחושב כנגזרת של גובה ההכנסה טרם המחלה הופכים אותו לרשת הבטחון המושלמת, והמרגיעה ביותר שניתן לפרוס.

היתרונות בשירותיו של יועץ כלכלי פרטי לניהול פיננסי מוצלח

ניהול כספים יעיל דומה לניווט במים הבוגדניים של הלא נודע – מרגש אך מלא באתגרים בלתי צפויים. בעולם המתפתח ללא הרף, שבו ביטחון כלכלי נראה כמו חלום רחוק עבור רבים, השגת מראית עין של שליטה על עתידו הכלכלי של אדם הפכה להיות בעלת חשיבות עליונה. בתוך הכאוס הזה, האור המנחה של יועץ פיננסי פרטי מאיר בצורה הבהירה ביותר, ומציע לא רק נתיב ליציבות אלא מסע לעבר רווחה פיננסית משגשגת.

קרא עוד »
שירותי ראיית חשבון בראשון לציון: מה לבדוק לפני שמתחילים

מציאת השירותים המקצועיים הנכונים יכולה לעתים קרובות להרגיש כמו ניווט בג'ונגל צפוף ולא ידוע. כשמדובר בהשגת רואה חשבון אמין בראשון לציון, ההימור גבוה עוד יותר. הבחירה שלך משפיעה לא רק על הרווחה הכלכלית שלך, אלא גם על הפעולה החלקה של העסק שלך או עניינים פיסקליים אישיים. תארו לעצמכם את השקט הנפשי שמגיע עם הידיעה שהפקדתם את הכספים שלכם בידי איש מקצוע מוסמך היטב, בעל ביקורות רבות, שמעריך שקיפות ותקשורת ברורה.

קרא עוד »
בניית חלומות: בניית וילה במסגרת זכויות בן ממשיך במושב

היציאה לדרך של בניית וילה במסגרת זכויות בן ממשיך בנחלה היא מסע מלא הבטחה ופוטנציאל. ההזדמנות הייחודית הזו, השמורה לבני ממשיכים במושבים, אינה רק בניית בית; היא יצירת מורשת אישית על הקרקע שהוקצתה למשפחה. היא כרוכה בשילוב של זכויות ירושה מסורתיות ובנייה מודרנית, ומציעה דרך ליצור סביבת מגורים ייחודית.

קרא עוד »
ממחסור לשפע: ניצחון החקלאות הישראלית

סיפורה של החקלאות הישראלית הוא סיפור מרתק של טרנספורמציה ועמידות. בעבר, החקלאות הישראלית התמודדה עם תנאים קשים כמו מחסור במים, אקלים קיצוני ואתגרים גיאופוליטיים, אך כיום היא מהווה דוגמה עולמית ליצירתיות טכנולוגית ופרקטיקות בנות-קיימא. מאמר זה צולל אל המסע ההיסטורי מאז ועד היום. קראו

קרא עוד »
אל תעצרו כאן
יש עוד מה לגלות
מה ההבדל בין עוסק פטור לעוסק מורשה?

הקמת עסק כרוכה במגוון החלטות, אחת מהן היא בחירת סוג הרישום הנכון לפעילות העסקית שלכם. ייתכן שאתם שוקלים להפוך לעוסק פטור או לעוסק מורשה, כאשר לכל אחד מהם יש את הכללים שלו, במיוחד בכל הנוגע לחובות מע"מ. בחירה זו משפיעה באופן משמעותי על אופן הטיפול במיסים, ההתמודדות עם ניירת ולבסוף, האופן שבו העסק שלכם מוכר מבחינה משפטית. בין אם אתם נוטים לפשטות של מעמד עוסק פטור או שוקלים את היכולות הרחבות יותר של עוסק מורשה, הבנת הניואנסים בין השניים היא קריטית.

קרא עוד »